Į pradžią
 
Naujiena
2010-12-21   Siekiama stiprinti Lietuvos ir Lenkijos aukščiausių audito institucijų ryšius
Valstybės kontrolierės Giedrės Švedienės pirmojo oficialaus užsienio vizito metu su Lenkijos aukščiausios audito institucijos prezidentu Jacek Jezierski aptartos galimybės plėtoti šalių aukščiausių audito institucijų ryšius.„Lenkijos audito institucijos patirtis tiek plėtojant valstybinį auditą, tiek organizuojant darbą teritoriniuose institucijos padaliniuose, tiek organizuojant svarbius tarptautinius renginius yra labai svarbi Valstybės kontrolei. Džiaugiamės sėkmingu mūsų institucijų bendradarbiavimu, Lenkijos kolegų geranoriškumu ir atvirumu. Tikiuosi, kad puikūs mūsų institucijų ryšiai ir bendrai atliekami auditai duos daug naudos ne tik mūsų šalims, bet ir visai Europos Sąjungai?, - susitikime Varšuvoje sakė G.Švedienė.

Varšuvoje pasirašytas baigtas paralelinis auditas dėl epizootinio saugumo užtikrinimo. Visos audite dalyvavusios šalys - Lietuva, Lenkija ir Slovakija„ sutarė, kad tarptautinių auditų turi būti kuo daugiau. Jie prisideda prie valstybinių auditorių kvalifikacijos kėlimo, duoda naudos ne tik atskiroms valstybėms, bet ir visai Europos Sąjungai, nes nagrinėjamos ne vienai šaliai aktualios problemos.

2011 m. Valstybės kontrolė planuoja audituoti Lietuvos pasirengimo pirmininkavimo Europos Sąjungai procesą, todėl Lenkijoje daug kalbėta apie kaimynų jau baigiamą panašų auditą. Valstybės kontrolierės vadovaujama delegacija lankėsi ir Lenkijos aukščiausios audito institucijos teritoriniame Vroclovo departamente, kur buvo pristatyta teritorinių padalinių veikla, taip pat aptarti Europos Sąjungos INTERREG programos, Pasaulio banko Lenkijoje vykdomų projektų bei kiti auditai.


Papildoma informacija: Orijana Jakimauskienė, Komunikacijos departamento direktorė, tel. (8 5) 266 6803.

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2010-12-21

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.