Į pradžią
 
Naujiena
2011-01-05   Aplinkos ministerija turės išieškoti Generalinei miškų urėdijai padarytą žalą
Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas paliko galioti Valstybės kontrolės sprendimą, kuriuo aplinkos ministras buvo įpareigotas įstatymų nustatyta tvarka išieškoti Generalinei miškų urėdijai prie Aplinkos ministerijos padarytą 49 tūkst. Lt žalą.

2008 metais generalinio miškų urėdo įsakymu iš pareigų buvo atleista Generalinės miškų urėdijos Vidaus audito skyriaus vedėja, kuri Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo nutartimi buvo grąžinta į darbą. Už priverstinės pravaikštos laiką jai buvo išmokėtas vidutinis darbo užmokestis, kompensuotos bylinėjimosi išlaidos ir sumokėtos socialinio draudimo įmokos, todėl Valstybės kontrolė, atlikusi valstybinį auditą, konstatavo, kad Generalinė miškų urėdija patyrė daugiau kaip 49 tūkst. Lt. žalą ir įpareigojo aplinkos ministrą įstatymų nustatyta tvarka žalą išieškoti.

Generalinis miškų urėdas B.Sakalauskas ir Generalinė miškų urėdija apskundė tokį Valstybės kontrolės sprendimą Vilniaus apygardos administraciniam teismui, kuris jų skundus patenkino. Valstybės kontrolė nesutiko su pirmosios instancijos teismo sprendimu ir jį apskundė Vyriausiajam administraciniam teismui. Šis teismas patenkino Valstybės kontrolės apeliacinį skundą ir panaikino Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą. Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo sprendimas neskundžiamas.

Papildoma informacija: Valstybės kontrolės Teisės ir personalo departamento Teisės skyriaus vyriausioji specialistė Jūra Švedienė, tel. (8 5) 266 6732.

Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene ir vidinės komunikacijos skyrius, (8 5) 266 6724, 8 686 25965, gkoncius@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2011-01-05

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.