Ši svetainė nebenaujinama.

Naujausios Valstybės kontrolės informacijos ieškokite www.valstybeskontrole.lt

Į pradžią
 
Naujiena
2011-03-02   Valstybės kontrolė bendradarbiauja su Gruzijos aukščiausiąja audito institucija
Valstybės kontrolėje pirmą kartą lankosi Gruzijos kontrolės rūmų delegacija, vadovaujama rūmų pirmininko pavaduotojo Devi Vepchvadzės. Pasak valstybės kontrolieriaus pavaduotojos Nijolės Mickuvienės, Valstybės kontrolė per savo veiklos dvidešimtmetį yra sukaupusi daug specifinių žinių, kuriomis gali pasinaudoti kitų šalių aukščiausiosios audito institucijos, turinčios panašią istorinę patirtį ir raidos tendencijas.„Esame daug pasiekę, todėl norime šia patirtimi dalintis su kitais. Esu įsitikinusi, kad Gruzijos kontrolės rūmai galėtų perimti Valstybės kontrolės turimas žinias ir įgūdžius atliekant veiklos ir finansinius auditus, įgyvendinant eurointegracinius reikalavimus viešųjų finansų priežiūros klausimais?, – teigia valstybės kontrolierė.

Vizito metu institucijų vadovai ir specialistai aptars finansinio ir veiklos audito atlikimo ir metodikų tobulinimo klausimus, didelis dėmesys bus skiriamas vis didesnę svarbą įgaunantiems informacinių sistemų auditams. Valstybės kontrolės pasidalins savo patirtimi rengiant ir Seimui teikiant išvadas dėl valstybės biudžeto projekto, jo įvykdymo, valstybės turto ir skolos valdymo, taip pat bendradarbiavimo su Parlamentu, padedant jam vykdyti parlamentinę kontrolę. Susitikimų metu taip pat bus diskutuojama personalo valdymo, ryšių su visuomene ir tarptautinių ryšių klausimais, bus aptartos tolesnio dvišalio bendradarbiavimo galimybės.

Gruzijos kontrolės rūmų delegacijos vizito metu rūmų pirmininko pavaduotoją D. Vepchvadzę lydės Planavimo ir analizės departamento vadovas Levan Alapišvili bei vyresniosios auditorės Marika Nacvlišvili ir Tamar Bežanišvili.

Glaudesni Valstybės kontrolės ryšiai su Gruzijos kontrolės rūmais užmegzti praėjusiais metais XX Tarptautinės aukščiausių audito institucijų organizacijos (INTOSAI) Kongrese, kurie rengiami kas treji metai siekiant padėti visoms INTOSAI narėms pasidalyti patirtimi, aptarti aktualius valstybinio audito ir institucijų veiklos klausimus bei pateikti rekomendacijas gerinti viešojo sektoriaus atskaitingumą pasauliniu lygiu.


Papildoma informacija: Orijana Jakimauskienė, (8 5) 266 6803, 8 682 53590, ojakimauskiene@vkontrole.lt

Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius, (8 5) 266 6792, 8 611 52051, tkuciauskas@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2011-03-02

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.