Į pradžią
 
Naujiena
2011-06-07   Europos Tarybos ekspertai domėjosi vietos ir regionų demokratija Lietuvoje
Birželio 7 d. Valstybės kontrolėje lankėsi Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžių Kongreso atstovai, stebintys, kaip Lietuvoje laikomasi pagrindinių Europos vietos ir regionų demokratijos standartų, ypač 1999 m. mūsų šalies ratifikuotos Europos vietos savivaldos chartijos.

Susitikimo su valstybės kontroliere Giedre Švediene bei valstybiniais auditoriais metu svečiai buvo supažindinti su Valstybės kontrolės įgaliojimais bei jos atliekamais finansiniais auditais mūsų šalies savivaldybėse, kuomet tikrinamas valstybės biudžeto lėšų ir turto panaudojimas. Anot G.Švedienės, kasmet Valstybės kontrolė finansinį auditą atlieka vidutiniškai 17-koje pasirinktų savivaldybių.

Europos Tarybos ekspertai domėjosi valstybinio audito Lietuvoje planavimo procesu, taip pat vietos valdžios finansavimo modeliu, savivaldybių biudžetų sudarymo principais, kitais klausimais.

Visą šią savaitę Lietuvoje viešinti ir su įvairių institucijų bei savivaldos atstovais susitinkanti Kongreso delegacija parengs stebėsenos ataskaitą ir rekomendaciją apie vietos ir regionų demokratiją Lietuvoje, kuri bus pristatyta Europos Tarybai spalio mėnesį, o Europos Parlamentui 2012 m. kovo mėnesį.

Europos vietos ir regionų valdžių kongresas (EVRVK) yra konsultacinis Europos Tarybos organas, atstovaujantis vietos ir regionų valdžioms. Kongrese dirba 41 Europos Tarybos valstybės narės vietos ir regionų valdžių atstovas. Pagrindinis Kongreso tikslas - stiprinti vietos ir regionų demokratines struktūras, jų veiksmingumą bei tarpregioninį bendradarbiavimą Europoje.


Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene ir vidinės komunikacijos skyriaus vedėja Neringa Gaidytė, (8 5) 266 6794, 8 609 98143, ngaidyte@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2011-06-15

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.