Ši svetainė nebenaujinama.

Naujausios Valstybės kontrolės informacijos ieškokite www.valstybeskontrole.lt

Į pradžią
 
Naujiena
2011-09-29   Valstybiniai auditoriai dalijosi žiniomis su universitetų atstovais
Kaip išmintingai valdyti finansus ir valstybės turtą - šia tema valstybiniai auditoriai šiandien diskutavo su Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovais. Susitikime buvo aptarti aukštųjų mokyklų šių metų finansinių (teisėtumo) auditų rezultatai, aptartos aktualios problemos, pasitaikančios tvarkant mokslo institucijų finansus ir valdant jų turimą turtą.

Apibendrindama atliktų finansinių (teisėtumo) auditų rezultatus, valstybės kontrolieriaus pavaduotoja Daiva Bakutienė įžvelgė tendenciją, kad aukštosiose mokyklose padėtis dėl lėšų ir turto valdymo gerėja, todėl auditoriai nustato mažiau pažeidimų. Nenustatyta galimų turto iššvaistymo faktų ar atvejų, kad reikėtų ginti viešąjį interesą. Šių auditų metu auditoriai neturėjo priekaištų dėl apskaitos tvarkymo ir turto valdymo Lietuvos kūno kultūros akademijai, Aleksandro Stulginskio universitetui. Pažanga, lyginant su ankstesniais metais, pastebėta ir Kauno technologijos, Vytauto Didžiojo, Klaipėdos universitetuose.

Nors visų aukštųjų mokyklų atstovai geranoriškai bendrauja ir bendradarbiauja su valstybiniais auditoriais ir operatyviai reaguoja į auditorių pateiktas pastabas ir rekomendacijas stiprinant institucijų veiklą ir vidaus kontrolę, tvarkant buhalterinę apskaitą, tačiau klaidų ir neatitikimų vis dar nustatoma. Susitikime akcentuota, kad reikia tobulinti vidaus kontrolės sistemą. Šiais metais tik Lietuvos kūno kultūros akademijoje ji įvertinta kaip gera, kitose - kaip patenkinama.

Valstybės kontrolė daug dėmesio skiria valstybės lėšų ir turto valdymo ir naudojimo vertinimui aukštosiose mokyklose. Finansiniai (teisėtumo) auditai 2010-2011 metais buvo atlikti aštuoniose aukštosiose mokyklose, iš kurių šešiose - dvejus metus iš eilės.

Birželio mėnesį Valstybės kontrolė pradėjo finansinius (teisėtumo) auditus Vilniaus dailės akademijoje, Vilniaus universitete, Vilniaus Gedimino technikos universitete ir Vilniaus pedagoginiame universitete. Šių auditų rezultatai bus pateikti 2012 metais.


Komunikacijos skyriaus vedėja Neringa Gaidytė, tel. (8 5) 266 6724, 8 609 98143, ngaidyte@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2011-09-29

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.