Ši svetainė nebenaujinama.

Naujausios Valstybės kontrolės informacijos ieškokite www.valstybeskontrole.lt

Į pradžią
 
Naujiena
2011-11-04   Valstybiniams auditoriams ir dėkojama, ir prašoma atlaidžiau vertinti mažareikšmius pažeidimus

Valstybės kontrolė, siekdama įvertinti, kaip audituojami subjektai vertina atliktus valstybinius auditus, šiais metais pradėjo vykdyti audituotų subjektų apklausą apie atliktų auditų naudą ir kokybę. „Audituojamų subjektų nuomonė apie atliktų auditų naudą ir kokybę yra vienas iš būdų sužinoti, ar valstybinis auditas pasiekia savo tikslus, - sako valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė. – Apibendrinti duomenys patvirtino, kad daugeliu atvejų valstybinių auditorių darbas vertinamas pozityviai, o apklausos dalyvių pateikti siūlymai – nuorodos, kaip ateityje jį tobulinti“.

Apibendrinti apklausos duomenys iš subjektų, kuriuose buvo atliekami finansiniai (teisėtumo) auditai, parodė, kad dauguma audituotų subjektų valstybinių auditų kokybę vertina teigiamai. Anketose gerai įvertintas audituotos srities specifikos supratimas, informavimas apie planuojamą audito eigą, galutinius audito rezultatus, rekomendacijų įgyvendinimo galimybių aptarimas. Daugiau negu pusė respondentų aukščiausiais balais įvertino auditorių darbo kokybę ir bendradarbiavimą.

Apklausoje dalyvavę respondentai pageidavo daugiau informacijos apie keičiamą audito eigą, išsamesnio dialogo aptariant surinktus audito įrodymus, visuomenei pateikti tik reikšmingą informaciją. „Audito ataskaitose mažareikšmiai pažeidimai nefiksuojami, todėl visa iš ataskaitos visuomenei pateikiama informacija yra reikšminga“, - komentuodama audituotų subjektų pageidavimą sakė G. Švedienė.

Veiklos auditų kokybės apklausos duomenys rodo, kad geriausiai subjektai vertina pasirinktos audito temos aktualumą, informavimą apie valstybinių auditų eigą ir bendradarbiavimą audito metu.

„Ne tik pagyrimai mus pasiekiantys iš audituojamų subjektų, bet ir pastabos bei pageidavimai yra svarbūs siekiant bendro tikslo – kad tinkamai būtų valdomas valstybės turtas ir finansai“, - teigia valstybės kontrolierė.

Dalyvauti apklausoje jau buvo pakviesta 70 subjektų, kuriuose šiais metais baigti finansiniai (teisėtumo) ir veiklos auditai. Atsakymai į pateiktus anketose klausimus gauti iš 52 valstybės įstaigų ir institucijų.


Papildoma informacija: Valstybės kontrolės Audito plėtros departamento Strateginio planavimo ir analizės skyriaus vedėja Inga Tarakavičiūtė, tel. (8 5) 266 6896
 
Komunikacijos skyrius, Violeta Kiburytė (8 5) 266 6792, 8 611 52051 violeta.kiburyte@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2011-11-04

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.