Ši svetainė nebenaujinama.

Naujausios Valstybės kontrolės informacijos ieškokite www.valstybeskontrole.lt

Į pradžią
 
Naujiena
2011-11-10   Valstybės kontrolėje lankosi kolegos iš Slovakijos

Lietuvoje lankosi Slovakijos aukščiausiosios audito institucijos delegacija, vadovaujama šios institucijos prezidento Jan Jasovsky. Susitikimuose aptariamos abiem šalims aktualios valstybinio audito temos, abiejų institucijų veiklos bei pavaldumo panašumai ir skirtumai, tolesnio dvišalio bendradarbiavimo klausimai.

Šiandien Valstybės kontrolėje svečiams buvo pristatyta, kokiais principais ir nuostatomis vadovaujantis Valstybės kontrolė sudaro metines audito programas, su svečiais kalbėta apie audito veiklos kryptis, audito kokybės užtikrinimą, audito rekomendacijų įgyvendinimą. „Esate moderni audito institucija ir iš jūsų patirties įvairiose veiklos srityse galima daug ko pasimokyti“, -  sakė prezidentas J.Jasovsky.

Vakar svečius, lydimus valstybės kontrolierės Giedrės Švedienės, priėmė Seimo pirmininko pavaduotojas Česlovas Juršėnas. Jis supažindino Slovakijos aukščiausiosios audito institucijos delegaciją su Seimo Audito komiteto kūrimo raida, Lietuvos aukščiausiosios audito institucijos ir Seimo bei Seimo Audito komiteto bendradarbiavimo ypatumais, jo nauda Valstybės kontrolei, Seimui ir visuomenei.

Po pietų Slovakijos delegacija lankėsi Kaune, kur susitiko su Valstybės kontrolės 3-iojo departamento Kauno skyriaus kolektyvu. Tai didžiausias institucijos teritorinis struktūrinis padalinys. „Tai, kad mes turime savo institucijos padalinius regionuose – vienas iš daugelio Lietuvos ir Slovakijos aukščiausiųjų audito institucijų struktūros panašumų. Skiriamės tik tokių padalinių skaičiumi: Slovakijoje – 8 regioniniai skyriai,  Lietuvoje – 4, - sakė valstybės kontrolierė G. Švedienė. – Buvo įdomu išgirsti ir apie kolegų atliekamus auditus savivaldybėse, kadangi skiriasi darbų apimtys: mes audituojame valstybės dotuojamą savivaldybės biudžeto dalį, slovakai – visą savivaldybės biudžetą“.

Šis darbinis svečių vizitas yra pirmasis oficialus Slovakijos aukščiausiosios audito institucijos atstovų vizitas Lietuvoje.


Komunikacijos skyrius,  (8 5) 266 6792, 8 611 52051, violeta.kiburyte@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2011-11-10

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.