Ši svetainė nebenaujinama.

Naujausios Valstybės kontrolės informacijos ieškokite www.valstybeskontrole.lt

Į pradžią
 
Naujiena
2011-11-14   Valstybės kontrolė laimėjo bylą dėl sprendimo Klaipėdos universitetui

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, išnagrinėjęs Klaipėdos universiteto apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimo administracinėje byloje pagal Klaipėdos universiteto skundą dėl valstybės kontrolieriaus pavaduotojo sprendimo panaikinimo, nutarė pirmosios instancijos teismo sprendimą palikti nepakeistą, o Klaipėdos universiteto apeliacinį skundą atmesti. Nutartis neskundžiama.

Baigėsi bemaž pusantrų metų trukęs Klaipėdos universiteto bylinėjimasis su Valstybės kontrole dėl sprendimo, kuriame universiteto rektoriui Vladui Žulkui buvo nurodyti audito metu nustatyti reikšmingi teisės aktų pažeidimai ir jis įpareigotas  pažeidimus padariusius asmenis patraukti tarnybos ar drausminėn atsakomybėn.

Valstybės kontrolieriaus pavaduotojo sprendime buvo nurodyti buhalterinės apskaitos ir valstybės biudžeto lėšų disponavimo pažeidimai Klaipėdos universitete, nustatyti atliekant 2009 metų valstybinį auditą. Universiteto rektorius nesutiko, kad nurodyti pažeidimai yra reikšmingi, todėl kreipėsi į teismą.

2010 metais Valstybės kontrolė pagal atliktus veiklos auditus priėmė vieną sprendimą, pagal finansinius (teisėtumo) auditus – 20 sprendimų. Iš visų audituotų subjektų, kurių atžvilgiu buvo priimti sprendimai, į teismą kreipėsi keturi - Kauno rajono savivaldybė, Vilniaus rajono savivaldybė, Šiaulių miesto savivaldybė ir Klaipėdos universitetas. Trijose bylose sprendimai priimti Valstybės kontrolės naudai, viena byla – su Šiaulių miesto savivaldybe – dar nebaigta.


Papildoma informacija: 3-iojo audito departamento direktoriaus pavaduotoja Rita Švedienė, tel. 8(5) 266 6719
 
Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 266 6792, 8 611 52051, violeta.kiburyte@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2011-11-14

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.