Į pradžią
 
Naujiena
2016-04-11   Valstybės kontrolierius dalyvauja EBPO parlamentų biudžeto pareigūnų ir nepriklausomų fiskalinių institucijų atstovų susitikime

2016 m. balandžio 11–12 d. valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys ir Biudžeto politikos stebėsenos departamento direktorė Asta Kuniyoshi dalyvauja Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) 8-ajame metiniame parlamentų biudžeto pareigūnų ir nepriklausomų fiskalinių institucijų atstovų susitikime, Paryžiuje.

Šiame renginyje valstybės kontrolierius pirmadienį skaitė pranešimą, kuriuo kolegoms pristatė Valstybės kontrolės, kaip nepriklausomos fiskalinės institucijos, veiklą. Vizito metu dr. Arūnas Dulkys taip pat susitiko su Prancūzijos sąskaitų rūmų pirmininku Didier‘u Migaud‘u ir aptarė Valstybės kontrolei priskirtą biudžeto politikos kontrolės institucijos funkciją, savivaldybių išorės audito sistemą Prancūzijoje ir kitus aktualius valstybinio audito klausimus.

„Prancūzijos sąskaitų rūmai susidomėjo mūsų patirtimi atliekant fiskalinės institucijos funkciją po aukščiausiosios audito institucijos skėčiu. Aptarėme galimybę keistis ekspertų  pagalba peržiūrint fiskalinių institucijų ataskaitų kokybę, pasidalyti savivaldybių audito patirtimi ir kitą kartą susitikti jau Vilniuje“, – po susitikimo sakė valstybės kontrolierius.

Į nacionalinę teisę perkėlus su Europos Sąjungos ekonomine valdysena susijusių ES teisės aktų ir Fiskalinės sutarties nuostatas, Valstybės kontrolei nuo 2015 m. sausio 1 d. pavesta vykdyti nepriklausomos fiskalinės institucijos funkcijas. Daugiau informacijos apie tai – Biudžeto politikos stebėsenos departamento svetainėje www.ifi.lt.


Justas Jaskonis, atstovas ryšiams su visuomene, tel. +370 611 52051, el. p. justas.jaskonis@vkontrole.lt

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2016-05-30

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.