Į pradžią
 
Naujiena
2019-06-17   Vilniuje vyksta penktasis Baltijos–Šiaurės šalių nepriklausomų fiskalinių institucijų susitikimas

Aukščiausiojoje audito institucijoje, vykdančioje fiskalinės institucijos funkcijas, šiandien vyksta Baltijos–Šiaurės šalių nepriklausomų fiskalinių institucijų atstovų susitikimas. Prie Baltijos šalių susitikimo pernai prisijungė atstovai iš Švedijos ir Suomijos, o šiais metais ir iš Danijos. Penktajame tokio pobūdžio susitikime įvairių šalių atstovai diskutuoja fiskalinio tvarumo, viešųjų finansų ir fiskalinės politikos temomis.

Susitikime bus supažindinta su Lietuvos nepriklausomos fiskalinės institucijos išorės peržiūros procesu, kurį balandžio mėnesį pradėjo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vadovaujama ekspertų grupė, taip pat bus aptarta užsienio ekspertų patariamosios darbo grupės veikla. Švedijos atstovas pristatys fiskalinių institucijų komunikacijos poveikį visuomenei, o atstovas iš Danijos – kaip veikia jų šalies fiskalinė sistema. Bus pristatyta ir Suomijos Vyriausybės neapibrėžtųjų įsipareigojimų valdymas fiskalinėje sistemoje, Estijos fiskalinių prognozių paklaidų apžvalga ir Latvijos politinių partijų programų politikos vertinimo priemonė.

„Šių susitikimų tikslas – kiekvienos šalies atstovams pasidalyti patirtimi, naudojamomis priemonėmis ir gerąja praktika. Gerosios praktikos perėmimas prisideda prie pagrindinio nepriklausomų fiskalinių institucijų siekio didinti valdžios sektoriaus finansų skaidrumą. Kiekvienais metais dalyvaudami šiuose susitikimuose mes ir kolegos iš kitų šalių pasisemiame idėjų, kurios atgimsta patobulintų ir novatoriškesnių publikuojamų analizių pavidalu“, – teigia l. e. p. Biudžeto politikos stebėsenos departamento direktorė Saulė Skripkauskienė.

Susitikime dalyvauja atstovai iš šešių šalių, bet septynių fiskalinių institucijų: Danijos ekonominės tarybos, Švedijos fiskalinės politikos tarybos, Suomijos fiskalinės politikos tarybos ir Suomijos aukščiausiosios audito institucijos, Estijos fiskalinės tarybos, Latvijos fiskalinės drausmės tarybos, Lietuvos fiskalinės institucijos (Biudžeto politikos stebėsenos departamento).

Lietuvos aukščiausiojoje audito institucijai nuo 2015 m. pavesta atlikti nepriklausomos fiskalinės institucijos funkcijas. Tuo tikslu įkurtas Biudžeto politikos stebėsenos departamentas, kuris stebi fiskalinės drausmės taisyklių laikymąsi, rengia institucijos išvadas ir ataskaitas teikiamas Lietuvos Respublikos Seimui ir skelbiamos viešai.


Komentarams:
Saulė Skripkauskienė,
L. e. p. Biudžeto politikos stebėsenos departamento direktorė,
tel. 204 7646, el. p. saule.skripkauskiene@ifi.lt
 

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2019-11-12

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.