Ši svetainė nebenaujinama.

Naujausios Valstybės kontrolės informacijos ieškokite www.valstybeskontrole.lt

Į pradžią
 
Naujiena
2019-06-27   A. Dulkys su EAR ir INTOSAI vadovais aptars Lietuvos aukščiausiosios audito institucijos nepriklausomumo klausimus

Valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys birželio 27–28 d. dalyvauja Varšuvoje (Lenkija) vykstančiame kasmetiniame Europos Sąjungos (ES) aukščiausiųjų audito institucijų (AAI) Ryšių palaikymo komiteto susitikime. Pagrindinė šių metų renginio tema – „Skaitmeninė Europa: iššūkiai ir galimybės ES aukščiausiosioms audito institucijoms“.

Dabartinė prieiga prie informacijos didina viešojo sektoriaus institucijų atskaitingumą ir skaidrumą, skatina žinojimą bei kuria e. demokratijos struktūras, todėl susitikime į skaitmeninę Europos darbotvarkę bandoma pažvelgti iš ES šalių narių ir jų piliečių perspektyvos, pabrėžiant pilietinį aspektą.

Renginio metu vykstančiame seminare Europos Parlamento ir Europos Komisijos atstovai pristato, kaip viešojo sektoriaus institucijas keičia taikomos skaitmeninės priemonės, kaip jos kuria pasitikėjimą ir naujovišką pilietinės visuomenės, piliečių ir valdžios institucijos bendradarbiavimą.

Renginyje AAI vadovai diskutuoja apie ES skaitmeninės strategijos tikslus, pasiektus rezultatus ir aukščiausiųjų audito institucijų vaidmenį šiame procese. Susitikime dalijamasi gerąja praktika ir pristatomi e. vyriausybės, kibernetinio saugumo ir skaitmeninimo sričių valstybiniai auditai.

Renginyje dalyvaujantis valstybės kontrolierius A. Dulkys susitiks su Europos Audito Rūmų (EAR) pirmininku Klaus‘u-Heiner‘iu Lehne ir Austrijos AAI vadove, Tarptautinės aukščiausiųjų audito institucijų organizacijos INTOSAI (The International Organisation of Supreme Audit Institutions) generaline sekretore Margita Kraker. Susitikimuose bus aptarti Lietuvos AAI nepriklausomumo, valstybinio audito nešališkumo ir objektyvumo aspektai bei pristatytas Valstybės kontrolės įstatymo projektas, kuriame atsižvelgiama į tarptautinius šios srities standartus ir gerosios praktikos rekomendacijas.

Renginio metu dalyviai susitiko su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda, taip pat numatytas A. Dulkio susitikimas su Lenkijos aukščiausiosios audito institucijos vadovu Krzysztof‘u Kwiatkowski‘u.

ES AAI Ryšių palaikymo komitetas yra ES valstybių narių aukščiausiųjų audito institucijų ir Europos Audito Rūmų vadovų forumas. Tai – savarankiškas, nepriklausomas ir nepolitinis forumas, kuriame aptariami ir sprendžiami klausimai, susiję su ES aukščiausiųjų audito institucijų veiklos ir audito reikalais.

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2019-11-18

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.