Į pradžią
 
Naujiena
2019-09-19   Stipri ir nepriklausoma Valstybės kontrolė – būtina gerovės valstybės sąlyga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda per susitikimą su valstybės kontrolieriumi Arūnu Dulkiu pabrėžė nepriklausomos aukščiausiosios audito institucijos veiklos svarbą kuriant prielaidas kokybiniams pokyčiams viešajame sektoriuje, ypač švietimo, biudžeto valdysenos ir viešųjų pirkimų srityse.

Per susitikimą buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad Valstybės kontrolės 2018 m. atliktas auditas parodė, kad viešųjų pirkimų sistemos teisinis reglamentavimas ir pirkimus atliekančių darbuotojų gebėjimai nesudaro sąlygų efektyviems pirkimams.

Prezidento Gitano Nausėdos teikiami pasiūlymai Seimo rudens sesijai, be kita ko, apima viešųjų pirkimų skaidrinimo ir efektyvinimo priemones.

„Jau artimiausiu metu būtina išnaudoti centralizuotų ir bendrų pirkimų teikiamą efektyvumą ir sumažinti pirkimų, kuriuose dalyvautų tik vienas tiekėjas, skaičių. Tai leistų sumažinti korupcijos pasireiškimo galimybes, padidinti skaidrumą ir paskatinti konkurenciją viešuosiuose pirkimuose“, – sakė valstybės vadovas.

Prezidentas su A. Dulkiu sutarė dėl būtinybės užtikrinti ir stiprinti aukščiausiosios audito institucijos nepriklausomumą bei profesionalią jos veiklą, padidinti specialistų kompetencijas. Kaip viena iš svarstytinų priemonių įvardytos Valstybės kontrolės įstatymo pataisos.

Šalies vadovas pabrėžė, kad būtina užtikrinti Valstybės kontrolės rekomendacijų įgyvendinimą, nes kokybiški ir objektyvūs auditai yra būtina sąlyga gerovės valstybei sukurti.
 
Šaltinis: wwww.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidento Kanceliarijos nuotr. (aut. Justinas Auškelis)

 

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2020-01-15

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.