Į pradžią
 
Naujiena
2019-10-03   Lietuvos AAI antrai kadencijai išrinkta atlikti INTOSAI išorės finansinius auditus

Lietuvos aukščiausioji audito institucija (AAI) – Valstybės kontrolė – antrai kadencijai išrinkta atlikti Tarptautinės aukščiausiųjų audito institucijų organizacijos (International Organization of Supreme Audit Institutions, INTOSAI) išorės finansinius auditus. Mūsų šalies institucijai šios kadencijos metu patikėtos audito grupės vadovo pareigos.

„Artimiausius trejus metus INTOSAI išorės auditams vadovaus Lietuvos aukščiausioji audito institucija. Mums tai – didelė atsakomybė. Mūsų institucijai patikėta pareiga vadovauti visai audito grupei rodo, kad ne tik Lietuvos AAI yra vertinama, bet ir Lietuvos autoritetas tarptautinėje bendruomenėje auga“, – sako valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys.

Šių INTOSAI išorės finansinių auditų rezultatai bus skelbiami 2022 m. vyksiančiame organizacijos kongrese.

Pirmą kartą INTOSAI išorės auditore Lietuvos AAI trejų metų laikotarpiui buvo išrinkta 2016 m. ir tarptautinėje audito grupėje atliko 2016–2018 m. INTOSAI išorės finansinius auditus.

INTOSAI yra 1953 m. įkurta profesinė organizacija, kurioje yra 194 visateisės ir 5 asocijuotosios narės. Organizacija padeda aukščiausiosioms audito institucijoms prisitaikyti prie didėjančių joms keliamų reikalavimų, skatina patirties ir naujovių audito srityje sklaidą, stebi visų šalių aukščiausiųjų audito institucijų nepriklausomumo lygį. Jungtinių Tautų Organizacija yra pripažinusi INTOSAI ir jos narių indėlį skatinant viešojo sektoriaus valdymo efektyvumą, atskaitingumą ir skaidrumą bei prisidedant prie šalių nacionalinių ir tarptautinių tvarios plėtros tikslų įgyvendinimo.

Valstybės kontrolė visateise INTOSAI nare tapo 1992 m.

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2020-01-31

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.