Į pradžią
 
Naujiena
2020-05-13   Prezidentas: krizės metu viešosios investicijos turi duoti didžiausią grąžą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį per susitikimą su naujai paskirtu valstybės kontrolieriumi Mindaugu Macijausku aptarė institucijos veiklos planus ir didžiausius iššūkius.

„Sveikinu valstybės kontrolierių ir linkiu didžiausios sėkmės siekiant ambicingų tikslų. Nepriklausoma aukščiausia audito institucija atlieka esminį vaidmenį vertinant viešųjų lėšų panaudojimo efektyvumą“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad ekonomikos skatinimo priemonės, skirtos koronaviruso pandemijos (COVID-19) pasekmėms mažinti, pareikalaus didelių viešųjų išlaidų, kurios bus dengiamos iš skolintų lėšų ir turės būti grąžintos.

„Nepaprastai svarbu, kad šios investicijos būtų skiriamos ten, kur iš tikrųjų egzistuoja poreikis ir ateityje bus generuojama didžiausia įmanoma grąža“, – sakė šalies vadovas, su valstybės kontrolieriumi aptaręs galimybes mažinti kylančias rizikas ir užtikrinti valstybės lėšų skaidrų, sąžiningą ir atsakingą panaudojimą. Pasak Prezidento, viešosios lėšos turi būti skiriamos atsižvelgiant ir į tai, ar jų pakaks užsibrėžtam tikslui pasiekti.

Strateginis planavimas, biudžeto formavimo principai, švietimas, socialinė apsauga – tai sritys, kurioms, šalies vadovo nuomone, Valstybės kontrolė turėtų ir toliau skirti patį didžiausią dėmesį.

Pokalbio metu Prezidentas išreiškė palaikymą Seimo komitetuose svarstomiems Valstybės kontrolės įstatymo pakeitimams, kuriais stiprinamas institucijos nepriklausomumas, plečiamas jos mandatas ir turimi įrankiai.

M. Macijauskas valstybės kontrolieriaus pareigas pradėjo eiti gegužės 7 d., kai davė priesaiką Seime. Pagal Konstituciją valstybės kontrolierių Prezidento teikimu skiria Seimas.
 
Šaltinis: wwww.lrp.lt
 
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotr. (aut. Robertas Dačkus)

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2020-11-17

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, mob. 8 608 92 636, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.