Į pradžią
 
Naujiena
2020-11-12   Valstybės kontrolierius dalyvavo diskusijoje apie skaitmeninius pokyčius AAI veikloje

Valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas šiandien dalyvavo Europos aukščiausiųjų audito institucijų organizacijos (EUROSAI) Informacinių technologijų darbo grupės seminare „AAI ir skaitmeninis posūkis: IT įgūdžių ir IT audito gebėjimų ugdymas“.

Renginyje buvo kviečiama diskutuoti apie skaitmeninius pokyčius, skatinančius aukščiausiąsias audito institucijas (AAI) keisti savo požiūrį į audito procesą ir išteklius. Seminare kalbėta apie tai, kad informacinės sistemos šiais laikais jau tampa kiekvienos valdymo srities pagrindu, o valstybinės paslaugos darosi vis labiau įtinklintos ir remiasi duomenimis. Dėl šios priežasties į daugumą auditų yra įtraukiamas ir IT komponentas, o pažangi duomenų analizė jau yra tapusi įprasta audito dalimi.

Siekdamos užtikrinti reikiamus technologinės ir programinės įrangos pajėgumus, AAI tam skiria atitinkamas investicijas, tačiau susiduria su dar vienu opiu klausimu: kaip rasti auditorius, kurie supranta šiuolaikines su IT susijusias rizikas ir puikai kalba duomenų kalba. Renginyje nagrinėta, ar šios kompetencijos turėtų ir galėtų būti samdomos pagal subrangos sutartis, ar tai būtų tvarus sprendimas. Taip pat diskutuota apie tai, kaip motyvuoti auditorius imtis naujo žingsnio ir įsigilinti į IT.

Seminare M. Macijauskas su kitais Europos šalių AAI vadovais taip pat dalyvavo diskusijoje „IT pajėgumų stiprinimas – kaip senus įgūdžius pakeisti naujais?“. Joje buvo aptariama, ar visiems auditoriams reikia taikytis prie naujosios su IT susijusios realybės ir mokytis naujų įgūdžių, kaip geriausia juos diegti bei kaip susisteminti šių naujųjų įgūdžių mokymą.

EUROSAI Informacinių technologijų darbo grupei, kurios tikslas – skatinti Europos šalių AAI vykdyti IT auditus ir naudoti IT technologijas kasdienėje veikloje – pirmininkauja Estijos AAI. Šiai darbo grupei priklauso 41 Europos šalių AAI. Lietuvos AAI yra aktyvi šios grupės narė nuo jos įsteigimo 2002 m.

Už informaciją atsakingas Komunikacijos skyrius
Informacija atnaujinta 2020-11-19

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė

Biudžetinė įstaiga

Pamėnkalnio g. 27 (įeiti iš V. Kudirkos g. 15), 01113 Vilnius, tel. (8 5) 266 6752, el. paštas info@vkontrole.lt, kodas Juridinių asmenų registre 188659229.