Valstybės kontrolės

Naujiena


2008-12-24

Valstybės kontrolė rengiasi viešojo sektoriaus apskaitos reformai

Valstybės kontrolė pradeda įgyvendinti valstybinių auditorių mokymų projektą. Juo bus siekiama suteikti valstybiniams auditoriams reikiamas žinias ir įgūdžius kompetentingai vertinti viešojo sektoriaus subjektų apskaitą, kuri nuo 2010 metų bus rengiama kaupimo principu pagal naujus viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės standartus. Projektą finansuos Europos Sąjunga.

Mokymų metu valstybiniai auditoriai bus supažindinti su bendraisiais kaupimo metodu rengiamos apskaitos principais, bus suteiktos reikiamos žinios, kaip vertinti šiuo principu parengtą buhalterinę apskaitą ir finansines ataskaitas. Įgūdžiams įgyti valstybiniai auditoriai atliks bandomuosius auditus institucijose ir įstaigose, jau tvarkančiuose apskaitą pagal naujus standartus. Praktikos metu lektoriai konsultuos, kaip taikyti įgytas žinias ir vertinti finansines ataskaitas.

Reikiamus įgūdžius ir žinias įgyti Valstybės kontrolės auditoriams padės bendrovės "Ernst&Young Baltic" specialistai. Sutartis su šia tarptautine kompanija pasirašyta bendrovei laimėjus mokymo paslaugų pirkimo konkursą.


Papildoma informacija: Audito plėtros departamento Audito metodikos ir mokymo skyriaus vyr. specialistė Daina Šatkutė-Vinskienė (266 67 96)

Valstybės kontrolės Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius (266 67 92, 8 611 52051; tkuciauskas@vkontrole.lt)

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė
Pamėnkalnio g. 27, LT-01113 Vilnius
www.vkontrole.lt