Valstybės kontrolės

Naujiena


2019-09-24

INTOSAI kongrese – diskusijos apie aukščiausiųjų audito institucijų vaidmenį, siekiant nacionalinių tikslų

Rugsėjo 24–28 d. valstybės kontrolieriaus pavaduotojas Mindaugas Macijauskas dalyvauja Tarptautinės aukščiausiųjų audito institucijų organizacijos (International Organisation of Supreme Audit Institutions, INTOSAI) XXIII kongrese Maskvoje.

Kas trejus metus skirtinguose pasaulio regionuose vykstančiuose kongresuose INTOSAI narės – 194 pasaulio aukščiausiosios audito institucijos – kartu su tarptautinių organizacijų – Jungtinių Tautų, Pasaulio banko ir Vidaus auditorių instituto atstovais – aptaria valstybinio audito aktualijas ir iššūkius.

Šių metų kongreso pagrindinės temos – viešojo administravimo tobulinimui skirtos informacinės technologijos ir aukščiausiųjų audito institucijų (AAI) vaidmuo, siekiant nacionalinių prioritetų ir tikslų. Renginyje diskutuojama ir apie tvarios plėtros auditus, jų įgyvendinimą, valstybinių auditorių kompetencijų kėlimo ir kitomis temomis. INTOSAI ir jos regioninės organizacijos pristato darbo grupių, projektų ir iniciatyvų veiklos rezultatus.

2016 m. Lietuvos AAI trejų metų laikotarpiui buvo išrinkta INTOSAI išorės auditore, todėl kartu su Ganos AAI teikia audito ataskaitą apie INTOSAI 2018 m. finansinę veiklą.

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė
Pamėnkalnio g. 27, LT-01113 Vilnius
www.vkontrole.lt