Valstybės kontrolės

Naujiena


2020-06-05

Valstybės kontrolierius kartu su Europos AAI vadovais nuotoliniu būdu aptarė bendruomenės atsaką į COVID-19 pandemiją

Valstybės kontrolierius Mindaugas Macijauskas šiandien dalyvavo pirmajame Europos aukščiausiųjų audito institucijų (EUROSAI) internetiniame seminare, kuriame buvo aptariamas valstybinio audito bendruomenės atsakas į COVID-19 pandemiją.

Aukščiausiųjų audito institucijų vadovai nuotoliniu būdu diskutavo  apie COVID-19 pandemijos globalias pasekmes aukščiausiosioms audito institucijoms, tarėsi dėl EUROSAI narių audito veiklos, susijusios su COVID-19, koordinavimo ir komunikavimo, dalijimosi audito metodais ir rezultatais bei išmoktomis pamokomis.

Seminarą rengė Jungtinės Karalystės AAI ir Suomijos AAI, kurios įsteigė EUROSAI projekto grupę, skirtą atsako į COVID-19 pandemiją auditui. Be Europos AAI vadovų, seminare dalyvavo Jungtinių Amerikos Valstijų AAI vadovas ir tarptautinės aukščiausiųjų audito institucijų organizacijos INTOSAI plėtros iniciatyvos generalinis direktorius.

Po šio seminaro projekto grupė planuoja kelias apvaliojo stalo diskusijas bei internetinius seminarus apie EUROSAI narių AAI atliekamus COVID-19 situacijos auditus, taip pat bus parengtas projekto grupės žinių dalijimosi veiksmų planas.

Europos aukščiausiųjų audito institucijų organizacija EUROSAI yra tarptautinės organizacijos INTOSAI regioninė darbo grupė, vienijanti 49 Europos šalių aukščiausiąsias audito institucijas ir Europos Audito Rūmus bei skatinanti narių AAI profesinį bendradarbiavimą.

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė
Pamėnkalnio g. 27, LT-01113 Vilnius
www.vkontrole.lt